O mnie

Witaj,
Mam na imię Marika. Pomagam tym, którzy stanęli w obliczu takich sytuacji życiowych, w których trudno sobie samemu poradzić.
Tytuł magistra psychologii zdobyłam na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku psychoonkologia kliniczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam uprawienia pedagogiczne. Swoją wiedzę staram się wciąż poszerzać na różnych kursach i szkoleniach.
Swoje studenckie doświadczenie zawodowe budowałam w poradni zdrowia psychicznego, szpitalu onkologicznym oraz zakładzie karnym. Po studiach pierwsze kroki stawiałam w firmie szkoleniowej – głównie z osobami bezrobotnymi oraz pisząc artykuły dla portalu internetowego. Kolejno pojawiały się nowe projekty w pracy z młodzieżą i dziećmi w wieku szkolnym, a także w przedszkolu.
Od niespełna 5 lat zajmuję stanowisko psychologa w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym. Aktualnie pracuję również w Klubie Seniora oraz z dziećmi i nastolatkami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, w tym objętymi nadzorem kuratorskim. Prowadzę także ćwiczenia ze studentami kierunku lekarskiego na UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy.
Na co dzień, na swojej ścieżce zawodowej, spotykam się głównie z osobami zmagającymi się z chorobami neurodegeneracyjnymi oraz ich rodzinami i opiekunami. Zgłaszają się również do mnie osoby doświadczające kryzysów. Pomagam im zrozumieć przyczyny cierpienia i trudności emocjonalnych w ważnych sferach swojego życia. Moim zadaniem jest wsparcie w tych trudnych momentach, a także zwiększenie zakresu umiejętności radzenia sobie z nimi. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, dobierając odpowiednie dla niego metody. Bazuję gównie na elementach terapii poznawczo – behawioralnej, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz racjonalnej terapii zachowania. Moim celem jest kierowanie się kodeksem etycznym zawodu psychologa oraz zachowanie dyskrecji i poufności, aby każdy pacjent czuł się w tej relacji swobodnie i bezpiecznie.

 
  • Facebook

©2019 by Pracownia Pomocy Psychologicznej Marika Żyrek. Proudly created with Wix.com